• 29 სექტემბერი  ინტერპოლში საქართველოს გაწევრიანების დღეა
საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიურო შეიქმნა 1993 წლის 29 სექტემბერს, მას შემდეგ, რაც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო კრიმინალური პოლიციის საერთაშორისო ორგანიზაცია ინტერპოლში გაწევრიანდა.
საქართველოს ინტერპოლს ერთ-ერთი მოწინავე ადგილი უჭირავს ინტერპოლის წევრ ქვეყნებს შორის. უწყება აქტიურად არის ჩართული ინტერპოლის მრავალ საერთაშორისო პროექტში, რომელთა მიზანია საერთაშორისო ორგანიზებული დანაშაულის, ტერორიზმის, ბავშვთა პორნოგრაფიის, ნარკოტიკებით უკანონო ვაჭრობისა და ფულის გათეთრების წინააღმდეგ ბრძოლა, აგრეთვე, გლობალური უსაფრთხოების უზრუნველყოფა, მოპარული კულტურული ხელოვნების ნიმუშებისა და გატაცებული სატრანსპორტო საშუალებების ძებნა.
საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიურო აქტიურად იყენებს ინტერპოლის გენერალური სამდივნოს ყველა ინსტრუმენტს. მისი მოთხოვნის საფუძველზე, გამოცემულია მრავალი ცირკულარი, დაკავებულია საერთაშორისო დონეზე წითელი ცირკულარით ძებნილი არაერთი დამნაშავე, რომლებიც ბრალდებულნი არიან მძიმე დანაშაულებში, მათ შორის, პედოფილიაში, მკვლელობაში, ტერორიზმსა და ფულის გათეთრებაში.

• On September 29 the anniversary of Georgia joining Interpol is being marked
The National Central Bureau of Interpol was established in Georgia on September 29, 1993, after the Ministry of Internal Affairs of Georgia joined the international criminal police organization- Interpol.
Interpol of Georgia has the leading positions among the member countries of Interpol. The agency is actively involved in various international projects of Interpol, the purpose of which is to fight against international organized crime, terrorism, child pornography, illegal drug trade and money laundering, as well as ensuring global security, search for stolen cultural art pieces and stolen vehicles.
The National Central Bureau of Interpol in Georgia actively applies all tools of the General Secretariat of Interpol. Based on its request, various circulars have been issued, a number of internationally wanted criminals have been arrested under the red notice and charged with serious crimes, including pedophilia, murder, terrorism and money laundering.